فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مرکز...


منتشر شده در 08 بهمن 1397
تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی به منظور هم افزایی ها و افزایش تعاملات، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

 در نشست مشترکی که به همین منظور با حضور روسای دو مرکز و برخی محققان علمی صورت گرفت، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی، رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به برخی فعالیت های پژوهشکده ها و مراکز علمی پژوهشگاه اشاره کرد.
وی ادامه داد: در بخش کارگاه های تقنینی، کرسی های نظریه پردازی، همکاری اعضای هیأت علمی و نشر آثار، به صورت مشترک می توانیم همکاری کنیم.
در ادامه نیز آیت الله «احمد مبلغی» رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس طی سخنانی با اشاره به قابلیت ها و برنامه های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: کاری که در این مرکز انجام می شود نعمتی برای حوزه علمیه است زیرا از مهمترین نیازها، نیاز به تقنین است، نیازی که واقعیت زندگی را شکل می‌دهد و ما درصددیم مرکز را تبدیل به ستاد فعالیت‌های تقنینی حوزویان کنیم.
وی ادامه داد: در مجموع فعالیت های مرکز چند سنخ دارد که شامل فعالیت های «تمهیدی»، «تنظیری»، «ترمیمی» و «تأسیسی» می شود که در همه موارد خواهان همکاری نزدیک با پژوهشگاه هستیم و حتی می توانیم کارگاه های تقنینی، کارگاه های آشنایی با قانون و مبادی و... را به صورت مشترک برگزار کنیم.
آیت الله مبلغی ضمن تجلیل از برخی دستاوردهای علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی جزو نهادهای پیشتاز در فعالیت های علمی، فرهنگی و پژوهشی است.
در پایان این جلسه، تفاهم نامه همکاری با هدف افزایش تعاملات به امضای روئسای پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی رسید.