فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. بررسی موضوع حبس در اسلام با نگاه به آثار آن بر خانواده...


منتشر شده در 14 بهمن 1397
بررسی موضوع حبس در اسلام با نگاه به آثار آن بر خانواده زندانیان
یازدهمین نشست هیات اندیشه ورز جامعه شناسی فقه و قانون مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با موضوع حبس در اسلام با نگاه به آثار آن بر خانواده زندانیان با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد .

 براساس این گزارش، در این نشست که با حضور دکتر مبلغی ، دکتر شرف الدین ، دکترکرم اللهی ، دکتر احمدی منش ، دکتر حسین گودرزی تشکیل شد، اساتید پیرامون حبس در اسلام و قانون و آثار آن در حوزه آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان به بحث و بررسی و تبادل نظر نمودند.
در این نشست دکتر شرف الدین روایات مربوط به زندان را در پنج گروه دسته بندی و ارائه کرد و در ادامه بحثی روش شناختی پیرامون شیوه نظریه حبس در اسلام از دیدگاه علوم اجتماعی مطرح گردید و حاضرین پیرامون ابعاد آن اعلام نظر کردند.
هیات اندیشه ورز جامعه شناسی فقه و قانون از جمله کارگروه هایی است که بعد از سومین کنفرانس بین المللی فقه، قانون و واقعیت های اجتماعی در مرکز تشکیل و جلسات مهمی پیرامون برخی آسیب های اجتماعی از جمله موضوع حبس از زوایای مختلف برگزار کرده است.
این کارگروه به صورت مستمر با حضور ریاست مرکز برگزار می شود و حاصل نظرات این هیات اندیشه ورز بعد از تنقیح در قالب پیشنهاد به کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و مسولان مربوطه ارائه می گردد.برچسب ها

جامعه شناسی