فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. امضای تفاهم نامه مرکز تحقیقات اسلامی مجلس وپژوهشکده علوم...


منتشر شده در 08 اسفند 1397
امضای تفاهم نامه مرکز تحقیقات اسلامی مجلس وپژوهشکده علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و پژهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با هدف توسعه همکاری های علمی و پژوهشی و بهره مندی از امکانات و توانمندی های یکدیگر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 این تفاهم نامه چندی پیش به امضای دکتر احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و دکتر محمد سعید عبدخدایی رئیس پژهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد رسید.
لازم به توضیح است: این تفاهم نامه در هفته جاری در نشستی با حضور دکتر سید احمد حبیب نژاد مشاور علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به مشهد مقدس و دکتر ارشدی مدیر گروه اقتصاد اسلامی پژوهشگاه علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد و دکترمحمود سعید رضوانی مدیر گروه پژوهشی تعلیم و تربیت اسلامی پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد وارد فاز اجرایی شده است.
بر اساس این گزارش، همکاری در بررسی طرح ها و لوایح تقنینی، معرفی و انجام طرح‌های اولویت‌دار و پژوهش‌های تحقیقاتی به یکدیگر با هدف مشارکت در انجام پژوهش و پرهیز از پژوهش‌های تکراری، تبادل اطلاعات علمی و فراهم نمودن امکان دسترسی و بهره‌برداری از منابع علمی شامل کتب، نشریات و سایر مدارک علمی با رعایت حقوق مادی و معنوی و همکاری در زمینه تألیف، تدوین، تصحیح، تحقیق و ترجمه متون مورد توافق طرفین از مفاد این تفاهم نامه می باشد.
همکاری در زمینه نشر مشترک کتاب، نشریات و ویژه‌نامه‌های علمی، برگزاری مشترک نشست‌ها و سمینارهای علمی، آموزشی و پژوهشی به منظور کمک در امور قانون گذاری، انجام پژوهش‌های مشترک موردی در حوزه علوم انسانی و حقوقی و تطبیق آن ها با منابع دینی بر اساس موضوعات، طرح ها یا لوایح مجلس شورای اسلامی، همکاری درگردآوری و بررسی نظرات محققان و پژوهش‌گران فعال در عرصه دین پژوهشی در عرصه قانون گذاری، انعقاد تفاهم نامه های عملیاتی با آن مرکز در انجام پروژه های پژوهشی، همکاری برای تشکیل گروه های علمی تخصصی به منظور تحقیق در مسائل کلان قانونی از دیگر مفاد این تفاهم نامه می باشد.
گزارش حاکی است: مدت اعتبار این تفاهم‌نامه پنج سال از تاریخ مبادله است و با اعلام قبلی و موافقت طرفین، قابل تمدید، اصلاح و یا فسخ خواهد بود و در صورت اتمام مدت اعتبار تفاهم نامه، انجام کلیه تعهدات ناتمام هر یک از طرفین الزامی است.
این تفاهم نامه در 6 ماده، 14 بند و 1 تبصره و در دو نسخه تنظیم گردیده که هر نسخه در حکم اصل می باشد و پس از امضاء و مبادله برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.برچسب ها

تفاهم نامه