فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. آغاز همکاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با 17 مرکز علمی پژوهشی


منتشر شده در 23 اردیبهشت 1398
آغاز همکاری مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با 17 مرکز علمی پژوهشی
حوزه ارتباطات علمی پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در سال 1397 با 17مرکز علمی پژوهشی کشور برای عقد تفاهم نامه همکاری کرده است.

 به گزارش روابط عمومی، تهیه 8 بسته‌ اطلاعاتی ویژه نمایندگان مجلس، آماده سازی و چاپ 6 جلد کتاب جدید شامل مجموعه پژوهش‌های فقهی، معاضدت حقوقی، مجموعه مقالات سومین کنفرانس فقه و قانون، شئون و موازین نمایندگی، احکام نمایندگی و گزارش علمی کنفرانس فقه، قانون و واقعیت‌های اجتماعی از جمله فعالیت های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در یک سال گذشته بود.
همکاری مرکز در برگزاری کنفرانس بین المللی تحولات قوانین کیفری در کشورهای اسلامی در پرتو شرع و قانون دانشگاه تهران، برگزاری همایش تجلیل از 50 قانون‌پژوه دینی به مناسبت هفتة پژوهش و برگزاری نشست‌های تخصصی متعدد در تهران و قم از دیگر فعالیت های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در یکسال گذشته بود.
تشکیل هیئت اندیشه‌ورز جامعه‌شناسی فقه و قانون و برگزاری بیش از 10 جلسه در طول سال، تشکیل کمیته ملی تدوین پیش نویس قانون خیریه، راه‌اندازی طرح حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان دکتری، راه‌اندازی خبرنامة «اندیشه‌ها، ایده‌ها و نکته‌هایی در زمینه جامعه‌شناسی فقه و قانون» و راه اندازی شورای محتوایی سایت از دیگر فعالیت های مرکز در سال 97 است.
راه‌اندازی سایت جدید مرکز و بارگذاری مطالب به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی، فعال کردن بخش ترجمه سایت به دو زبان عربی و انگلیسی از دیگر فعالیت های مرکز تحقیقات مجلس در سال 97 می باشد.