فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. امام حسین (ع)، نسخه بی بدیل مقاومت در برابر ظلم


منتشر شده در 09 شهریور 1398
امام حسین (ع)، نسخه بی بدیل مقاومت در برابر ظلم
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: امام حسین (ع) نسخه بی بدیل مقاومت در برابر ظلم را به ما ارائه کرده است که باید آن را در جامعه تقویت کنیم.
آیت الله احمد مبلغی در نخستین نشست علمی – آموزشی هفدهمین کنفرانس بین المللی تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی افزود: اگر بخواهیم روحیه مقاومت را در بین امت مسلمان تقویت کنیم باید به نهضت حسین بن علی (ع) مراجعه کنیم.

 وی گفت: اگر امروز وحدت امت اسلامی را می خواهیم باید رفتارهای شفاف و بدون ابهام امام حسین (ع) را الگو قرار دهیم، چراکه رفتارهای آن حضرت نشانگر وحدت آرمانهای انسانی و اسلامی بود.
وی افزود: وحدت آرمانهای اسلامی باید در جامعه اسلامی و با بهره گیری از نهضت حسینی به صورت پویا و مستمر تداوم یابد.
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود افزود: امام حسین (ع) به ما آموخت که می توان وحدت را فارغ از هر دین و مذهبی ترویج داد و برگزاری این اجلاس با نام مقدس آن حضرت بیانگر این مطلب است.
آیت الله مبلغی با اشاره به اینکه نام خادمان و پیرغلامان با ادبیات حسینی عجین شده است، افزود: پیرغلامان حسینی عمرشان را در راه خدمت به امام حسین (ع) گذاشته اند و در این مسیر تا پای جان ایستاده اند.
نخستین نشست علمی – آموزشی از برنامه های جنبی هفدهمین کنفرانس بین المللی تجلیل از خادمان و پیرغلامان حسینی هم اکنون در بیت العباس یزد در حال برگزاری است.برچسب ها

پیرغلامان