فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. گزارشی از نشست تخصصی کنفرانس بین المللی "صلح و عدالت"


منتشر شده در 15 مهر 1398
گزارشی از نشست تخصصی کنفرانس بین المللی "صلح و عدالت"
نشست مقدماتی کنفرانس بین المللی "صلح و عدالت" با محور اندیشه های رهبر معظم انقلاب که قرار است سال آینده با حضور شخصیت هایی از داخل و خارج از کشور برگزار شود، به میزبانی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار شد.

در این نشست برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، برخی نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی،دبیر کل مجمع مجالس آسیایی، دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی، دبیر کل مجمع صلح اسلامی، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی، مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و برخی از نهادهای دیگر حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشکر از رئیس و کارکنان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس فعالانه برای برگزاری این کنفرانس پای کار هستند، و بضاعت علمی لازم نیز در این مرکز برای این کار وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس درقم علاوه بر بضاعت علمی، پژوهشگران توانمندی دارد که می تواند به هر چه بهتر برگزار شدن این کنفرانس کمک کنند و الحمدالله پای کار هستند.
وی ادامه داد: سایر دستگاه ها و مراکز دخیل در برگزاری این کنفرانس نیز باید مصرانه مانند مرکز تحقیقات اسلامی مجلس پای کار بیایند، البته باید برای آنها کار و برنامه ای تعریف شود تا بتوانیم کنفرانس را در سطح بسیار خوبی برگزار کنیم.
ذوالنور بیان داشت: اگر بتوانیم در محورهای متعدد فراخوان مقاله داشته باشیم به صورت قطعی با استقبال خوب مخاطبان از سراسر جهان برگزار خواهد شد.
دکتر هادی شوشتری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی گفت: این کنفرانس بین المللی سال آینده با مشارکت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی، دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب و امور بین الملل مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
وی ادامه داد: تاکنون فعالیت های خوبی برای برگزاری کنفرانس در حال انجام است و امید است بتوانیم در سطح بسیار خوبی کنفرانس را برگزار کنیم.
دکتر حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد که ظرفیتی که در سطح نخبگانی، دانشگاهی و روشنفکری نسبت به موضوع صلح و عدالت ایجاد شده در پارلمان به منصه ظهور برسد.
وی ادامه داد: همایش بین المللی در قالب کنفرانس بین المللی صلح و عدالت با مشارکت فعال مجلس شورای اسلامی و نهادهای زیرمجموعه آن در هر مکانی که توافق شود، برگزار خواهد شد.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی از مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به خاطر پیگیری امور مربوط به کنفرانس تقدیر کرد.
دکتر مجیدی دبیر کل مجمع مجالس آسیایی و دکتر حسین میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی نیز در ارتباط با اهمیت کنفرانس بین المللی صلح و عدالت سخنرانی کردند.
دکتر داوود عامری دبیر کل مجمع صلح اسلامی و علی شریفی نماینده مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در تهران نیز گزارشی از فعالیت های این دو مرکز در زمینه این کنفرانس ارائه دادند.
برگزاری پیش نشست هایی در قم و تهران، دعوت از شخصیت های صلح دوست برای ارائه مقاله، هم اندیشی برای زمان و مکان برگزاری کنفرانس، هم فکری برای دعوت از نخبگان جهان در حوزه صلح عادلانه از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

 برچسب ها

صلح، عدالت