فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. تشکیل کارگروه ویژه جهت تحقق سیاست های کلی قانونگذاری


منتشر شده در 01 آبان 1398
تشکیل کارگروه ویژه جهت تحقق سیاست های کلی قانونگذاری
برای تحقق سیاست های کلی نظام قانونگذاری کارگروه ویژه ای با حضور نهادهای مختلف کشور از جمله مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی، دکتر حسین میرمحمد صادقی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: در ارتباط با بندهای اول و دوم ابلاغیه " توجه به موازین شرع" و ارزیابی و پالایش قوانین و مقررات موجود کشور از حیث مغایرت با موازین شرعی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ساز وکار لازم برای تضمین اصل چهارم قانون اساسی" وظایفی بر عهده مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، کمیسیون های تخصصی، مرکز پژوهش ها و دولت و قوه قضائیه است که بعد از بررسی نهایی در نشست با ریاست مجلس اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر همین اساس، کارگروه ویژه‌ای با محوریت معاونت قوانین مجلس برای تحقق سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری با حضور معاونت حقوقی ریاست جمهوری، معاونت حقوقی قوه قضاییه، سخنگوی شورای نگهبان، مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار کردند تا چگونگی اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبری را تعبیه و وظایف هر دستگاه را مشخص کنند.
معاون قوانین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می‌رود نمایندگان دستگاه‌ها در ادامه بررسی موارد و سیاست‌ها وظایف خود را انجام دهند تا سیاست‌ها بر روی کاغذ نماند.
میرمحمد صادقی افزود: نشاطی که اکنون برای اجرای سیاست‌های کلی قانونگذاری وجود دارد نباید به سردی بگراید، در صورت اهتمام دستگاه‌ها امیدواریم که نظام قانونگذاری پس از چهل سال متحول شود.برچسب ها

مجلس