فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. حضور 200 کارشناس مرکز در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی


منتشر شده در 01 آبان 1398
حضور 200 کارشناس مرکز در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی
در شش ماهه اول سال جاری بیش از 200 کارشناس مرکز با حضور در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی به اظهار نظر پیرامون طرح ها و لوایح پرداختند.

 به گزارش روابط عمومی، در مهرماه سال جاری نیز 24 نفر ار کارشناسان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده و پیشنهادات مرکز را در مورد طرح ها و لوایح مختلف ارائه کردند.
کارشناسان پیرامون طرح ها و لوایحی ارسالی از سوی مجلس، بعد از بررسی توسط کمیته های مختلف مرکز، در موضوعات مختلف در کمیسیون های فرهنگی، حقوقی و قضایی، شوراها و امور داخلی، امنیت ملی و سیاست خارجی، اجتماعی و آموزش حضور پیدا کردند.
کمیته فضای مجازی، الحاق دو ماده با قانون مجازات اسلامی، طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، طرح اجرای اصل 15 قانون اساسی، اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل، مالکیت فکری، طرح تعالی جمعیت، لایحه تجارت، طرح الگوی پیشرفت و.... از جمله مواردی بود که در مرکز تحقیقات اسلامی مورد بررسی قرار گرفته و کارشناسان مربوطه نیز در کمیسیون های تخصصی پیرامون آنها حضور پیدا کردند.
در طول ماه به صورت میانگین حدود 30 الی 40 کارشناس از مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در کمیسیون های مختلف حاضر و دهها طرح و لایحه نیز در مرکز مورد بررسی قرار می گیرد.