فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. نشست کمیته خانواده شورای فقهی مرکز با موضوع بررسی طرح عیوب...


منتشر شده در 04 آذر 1398
نشست کمیته خانواده شورای فقهی مرکز با موضوع بررسی طرح عیوب فسخ نکاح
نشست کمیته فقه خانواده شورای فقهی با موضوع "بررسی طرح عیوب فسخ نکاح موضوع مواد 1121 تا 1127 قانون مدنی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تشکیل شد.

 بر اساس این گزارش، در این نشست اعضای کمیته پیرامون موضوع بحث و مواد مذکور به گفت وگو و تبادل نظر پرداخته و ضمن مخالفت با طرح مذکور، چند پیشنهاد برای اصلاح مواد ارائه دادند.
از جمله پیشنهادات ارائه شده توسط اعضای کمیته الحاق عیوب جذام، برص، زمین گیری و نابینایی به عیوب مرد و حذف عیوبی که درمان آنها آسان است یا قبل از فسخ درمان شده است، می باشد.
در این نشست حجج اسلام سید جمال الدین باستانی، دکتر سید عبدالمطلب احمد زاده، دکتر سید علی علوی قزوینی، فرج الله هدایت نیا، رضا بزاز بنابی و مسعود امامی حضور داشتند.
لازم به ذکر است: کمیته خانواده در ذیل شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس تشکیل شده است، کارکرد اصلی شورای فقهی مرکز، حول سه محور "اظهار نظر فقهی نسبت به طرح‌ها و لوایح مورد بررسی قرار گرفته در حلقات علمی مرکز"، "اظهارنظر فقهی نسبت به حوزه تقنین و نسبت آن با فقه و بیان دغدغه های بزرگان حوزه و ملحوظ داشتن آن‌ها در مطالعات مرکز" و"ایده‌پردازی در زمینه موضوعات مختلف حاوی خلاء‌های قانونی و ارائه پیشنهاداتی در این خصوص به مجلس" انتظام پیدا می‌کند.
 برچسب ها

قانون، نکاح