فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. نگاهی به منشورات و نشست های علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس


منتشر شده در 16 آذر 1398
نگاهی به منشورات و نشست های علمی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس از ابتدای تاسیس تاکنون بیش 350 گزارش عنوان گزارش علمی در موضوعات مختلف تقنینی و 15 جلد کتاب منتشر کرده است.

 به گزارش روابط عمومی، انتشار 16 جلد فصلنامه دین و قانون، 34 عنوان خبرنامه، 14 بسته علمی ناظر به تقنین از دیگر فعالیت های مرکز در این حوزه می باشد.
برگزاری سلسله کنفرانس های بین المللی فقه و قانون و 33 نشست علمی ملی مانند نشست بانکداری اسلامی، تقنین در بازار سرمایه اسلامی ایران، خروج زوجه از کشور بدون اذن همسر (طرح اصلاح بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه)، بررسی فقهی رمزارزها، آموزش قبل از ازدواج، بررسی سیاست های کلی خانواده، بررسی فقهی و حقوقی امتیازات ایثارگران از جمله اقدامات مرکز در حوزه نشست ها می باشد.
در زمینه ارتباطات علمی و پژوهشی با نهادهای فراملی و فرهیختگان جهان اسلام مرکز تاکنون با مراکزی مانند ارتباط با مرکز قانونگذاری روسیه، شرکت رئیس مرکز در دهها کنفرانس بین المللی و سخنرانی های مرتبط با فقه و قانون، بازدید حدود 10 گروه علمی از کشورهای مختلف مانند سوئد، ترکیه، لبنان، پاکستان از مرکز، ترجمه بیش از 50 مقاله علمی از اندیشمندان و فرهیختگان جهان اسلام از فعالیت های مرکز در این عرصه می باشد.