فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. برگزاری مراسم ارتحال سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) در...


منتشر شده در 16 آذر 1398
برگزاری مراسم ارتحال سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) در مرکز
مراسم سالروز رحلت کریمه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بر گزار شد.

 رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در این مراسم با اشاره به سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: زنان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از جمله کریمه اهل بیت (ع)هر کدام مانند خود مردان اهل بیت (ع) مبدء و منشاء حرکت های بزرگ اجتماعی بودند.
آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: به برکت حضور و حرکت اجتماعی و فعالانه حضرت فاطمه معصومه (س)، شهر مقدس قم امروز به پایگاه تولید و بازتولید علوم اهل بیت، محاسن و مکارم اهل بیت و حرم اهل بیت (ع) تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه زنان اهل بیت (ع) مانند مردان آنها اجتماعی بودند، گفت: زنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به تناسب زمان خود در صحنه های اجتماعی حضور داشتند به گونه ای که حضرت زینب کبری (س) بعد از حادثه عاشورا با خطبه های رسا و غرای خود، خطبه های حضرت علی (ع) را در اذهان تداعی می کرد و در سخنرانی های خود مسائل را به نحوی موثر دسته بندی و تحلیل می نمود.
آیت الله مبلغی با اشاره به این که حرکت اجتماعی حضرت معصومه (س) قم را به حرم اهل بیت (ع) تبدیل کرد، گفت: اگر حضرت فاطمه معصومه (س) یک سلوک انزواگرایانه می داشت، قم، قم نمی شد.
وی اظهار داشت: به برکت کریمه اهل بیت (ع)، در روایات برای قم یک حساب ویژه ای باز شده و این شهر به عنوان پایگاه و حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) لقب گرفته است.
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت شان شناسی اهل بیت (ع) و اقتضاء شناسی شؤون اهل بیت (ع)، گفت: باید میان سه سنخ پیام شیعی، اسلامی و انسانی اهل بیت (ع) برای جهان تفکیک قائل شویم و یک بعد گرایی را در این زمینه کنار بگذاریم.
آیت الله مبلغی گفت: شهر مقدس قم باید پایگاه تولید آموزه های قرآنی و انسانی اهل بیت (ع) برای جهانیان و وحدت امت برای جهان اسلام باشد و حوزه های علمیه و مراکز پژوهشی در این زمینه مسئولیت دارند.برچسب ها

حضرت معصومه (س)