فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. بازدید هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی از مرکز /...


منتشر شده در 12 بهمن 1398
بازدید هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی از مرکز / پیشنهاد تشکیل کمیته سلامت
اعضای هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی و کمیته پیوند اعضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، از نزدیک با فعالیت های مرکز آشنا شدند.

در این مراسم که دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت، دکتر پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قم، دکتر ساناز دهقانی مسئول اداره پیوند و فراهم‌آوری اعضای پیوندی وزارت، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود مرتضوی مدیر هیات اندیشه ورز سلامت و سبک زندگی، ولی الله صمدی مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم  و جمعی از اساتید حوزه علمیه مشهد حضور داشتند، پیشنهاداتی رد و بدل شد.
در این مراسم رئیس هیات اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی خواهان تشکیل کمیته سلامت در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شد و گفت: تشکیل این کمیته، کار وزارت بهداشت را برای قانونگذاری تسهیل و خلاء های قانونی در عرصه سلامت را برطرف خواهد کرد.
آیت الله احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نیز با بیان اینکه این مرکز برای تشکیل کمیته سلامت آمادگی دارد، گفت: سلامت امر بین رشته ای و دارای اولویت است و ارتباط ویژه ای با تکنولوژی دارد و تکنولوژی تا حدودی نظم حقوقی را به هم می ریزد وگاهی قانون قدیم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و خلاء ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در ارتباط با پیوند اعضا هم اگر کمیته تشکیل شود می توان روی پیشنهادات عملیاتی تری برسیم، مثلا مطالعه شود که قوانین ما چه ضعف ها و خلاء هایی در ارتباط با بخش های سلامت دارند، بویژه تنقیح قوانین در دستور کار قرار گرفته، می توانیم به صورت تخصصی قوانین گذشته که ارتباط فرآیندی و مستقیم با سلامت دارد را شناسایی و برای آنها نگاه تخصصی داشته باشیم.