فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. برگزاری 52 هم اندیشی ملی و 3 کنفرانس های بین المللی


منتشر شده در 22 اردیبهشت 1399
برگزاری 52 هم اندیشی ملی و 3 کنفرانس های بین المللی
سلسله کنفرانس های بین المللی فقه و قانون( برگزاری سه کنفرانس) که از سال 1390 آغاز شده با حضور شخصیت هایی از کشورهای مختلف جهان، علما و مراجع تقلید در قم برگزار شد و سومین کنفرانس بین المللی یعنی فقه، قانون و واقعیت های اجتماعی در این دوره چهارساله برگزار شد.

 کنفرانس بین المللی رابطه فقه و قانون در سال 1390، رابطه بین فقه، قانون و اخلاق با رویکرد فقهی و حقوقی در سال 1394 و رابطه بین فقه، قانون و واقعیت های اجتماعی در سال 1396 از جمله این کنفرانس ها می باشند.
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در برگزاری برخی دیگر از کنفرانس های بین المللی از جمله کنفرانس بین المللی تحولات قوانین کیفری در کشورهای اسلامی در پرتو شرع و قانون و کنفرانس صلح و عدالت از منظر اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز مشارکت داشته است.
مرکز تحقیقات اسلامی همچنین در این دوره چهار ساله 52 کنفرانس ملی شامل 15 هم اندیشی فقهی، 11 حقوقی، 15 فرهنگی و اجتماعی و 10 اقتصادی و 7 هم اندیشی سیاسی برگزار کرده است.
بانکداری اسلامی ( تقنین در بازار سرمایه اسلامی ایران)، خروج زوجه از کشور بدون اذن همسر (طرح اصلاح بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه)، بررسی فقهی رمزارزها، آموزش قبل از ازدواج، بررسی سیاست های کلی خانواده و بررسی فقهی و حقوقی امتیازات ایثارگران از جمله هم اندیشی های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس می باشد.