فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. حضور کارشناسان مرکز در 78 جلسه کمیسیون حقوقی و 57 نشست...


منتشر شده در 31 خرداد 1399
حضور کارشناسان مرکز در 78 جلسه کمیسیون حقوقی و 57 نشست کمیسیون فرهنگی مجلس
کارشناسان و اساتید مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در سال 1398 در 78 جلسه کمیسیون حقوقی حاضر شده و 15 موضوع مانند طرح انتشار و ابلاغ قوانین، طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، لایحه اصلاح قانون آیین نامه دادرسی کیفری، لایحه اصلاح قانون تجارت، طرح ارتقای اسناد رسمی و ... را بررسی کردند.

 کارشناسان مرکز در کمیسیون فرهنگی طرح هایی مانند طرح تعالی جمعیت، طرح اخلاق عمومی، بازسازی ساختاری دستگاه های فرهنگی، الگوی پایه پیشرفت و ... را در 59 جلسه بررسی کردند.
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در سال گذشته 42 استاد و کارشناس را به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی اعزام کرده که آنها در 231 جلسه کمیسیون های تخصصی شرکت و نقطه نظرات و پیشنهادات کارشناسی برگرفته از جلسات گروهی را ارائه می دادند.
بر اساس این گزارش، کارشناسان مرکز در سال گذشته، با حضور در کمیسیون های قضایی-حقوقی، اجتماعی، بهداشت، آموزش، تولید ملی، فرهنگی، شوراها و امور داخلی، آیین نامه و ... نقش مهمی را ایفا کردند.
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس همچنین 11 موضوع در کمیسیون شوراها و امور داخلی، 8 موضوع را در کمیسیون آیین نامه داخلی و چندین موضوع را در کمیسیون اقتصادی بررسی کرده است.
علاوه بر حضور در کمیسیون های تخصصی، در سال گذشته بیش از در سال 1398 بیش از 70 طرح، لایحه و دستور جلسه با حضور اساتید و کارشناسان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بررسی شد.