فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس


منتشر شده در 03 شهریور 1399
پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس
پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس هم اکنون به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی فعال بوده و بالغ بر دو هزار خبر، گزارش و رویداد حقوقی در آن بارگذاری شده است.

 گزارش های فقهی حقوقی، گزارش های پایه ای و روشی و مطالعات مربوط به طرح و لوایح، فصل نامه دین و قانون، کتاب های منتشره توسط مرکز، رصد کتب حقوق اسلامی و خبرنامه و... از عناوینی است که در سایت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس به روز رسانی می شود.
مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی برای غنی سازی و پربار ساختن سایت اطلاع رسانی خود از ابتدا اقدام به تشکیل شورای سایت نموده و تاکنون با برگزاری 35 جلسه و عملیاتی کردن بیش از 300 مصوبه، اقدامات قابل توجهی را انجام داده است.
هم اکنون سایت مرکز دارای دو شورای اصلی و سیاستگذاری است، شورای اصلی سایت شامل مدیران حوزه های سه گانه، معاون مالی و برنامه ریزی، واحد فناوری و اطلاعات و روابط عمومی است که ریاست آن را آیت الله مبلغی رئیس مرکز بر عهده دارند.
این شورا مصوبات شورای سیاست گذاری در مورد تغییرات عمده و بنیادی سایت را مورد ارزیابی قرار می دهد.
در کنار شورای اصلی، سایت یک شورای سیاستگذاری دارد که علاوه بر نمایندگان حوزه های سه گانه، معاون مالی و برنامه ریزی، روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات، مسئولان سایت عربی و انگلیسی نیز حضور دارند.
رئیس حوزه ارتباطات علمی پژوهشی ریاست شورای سیاستگذاری و مسئول روابط عمومی نیز دبیر این شورا می باشد و جلسات به صورت دوهفته ای یکبار برگزار می گردد.
تصمیات در مورد شکل، قالب، عناوین و آسیب شناسی وضعیت فعلی سایت، چگونگی غنی سازی آن، حضور مرکز در فضای مجازی و مشخص کردن راهبردهای سایت، توسط این شورا اتخاذ وعملیاتی می شود.