فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. ارائه طرح جمعیت و تعالی خانواده تا دو هفته آینده در صحن...


منتشر شده در 17 شهریور 1399
ارائه طرح جمعیت و تعالی خانواده تا دو هفته آینده در صحن علنی مجلس
بر اساس تصمیم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طرح جمعیت و تعالی خانواده تا دو هفته آینده به صحن علنی مجلس ارئه می شود.

 گفتنی است: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس علاوه بر مشارکت در تهیه پیش نویس طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، با برگزاری حلقه های علمی در این زمینه، پیشنهادات متقنی را به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون مربوطه ارائه داده است. این طرح که بعد از ابلاغ سیاست های کلی نظام در مورد جمعیت به صورت جدی در مجلس شورای اسلامی دستور کار قرار گرفت در 35 ماده تنظیم شده و به صحن علنی ارسال شده است.
در جلسه 16 شهریورماه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه طرح جمعیت و تعالی خانواده بررسی شد که بر این اساس، بررسی کلیات پیش‌نویس اولیه طرح به اتمام رسیده و بررسی نهایی آن در حال انجام است و طی دو هفته آینده بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده به اتمام خواهد رسید و به صحن علنی برای بررسی ارائه می شود.
در این جلسه مقرر شد طی هفته جاری نشست‌هایی را با دستگاه‌هایی که در طرح تکلیف دارند و باید وظایفی را بر عهده بگیرند مانند وزارت بهداشت، آموزش وپرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌های اقتصادی و فرهنگی برگزار شود تا پیشنهادات خود را در مورد مفاد طرح ارائه کنند.در این طرح ضمانت اجرایی یعنی نقش و وظایف دستگاه‌ها پیش‌بینی شده است.