فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. کتابچه «مجلس تراز انقلاب اسلامی در کلام مقام معظم رهبری»...


منتشر شده در 02 دی 1399
کتابچه «مجلس تراز انقلاب اسلامی در کلام مقام معظم رهبری» منتشر شد
کتابی تحت عنوان«مجلس تراز انقلاب اسلامی در کلام مقام معظم رهبری» با همت دبیرخانه جشنواره شهید مدرس، دفتر اعزام دانشگاه امام جعفر صادق(ع) و مرکز مطالعات و پژوهش های بسیج قوه مقننه منتشر شده است.

 دکتر بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی مقدمه این کتاب را بدین شرح به نگارش درآورده است: به منظور نیل به تمدن نوین اسلامی و تحقق قله‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، لازم است پس از نظام‌سازی اسلامی به دولت یا حاکمیت اسلامی دست یابیم که مصداق آن در مجلس، عبارت است از مجلس تراز انقلاب اسلامی" مجلس یازدهم مزین به مجلس انقلابی از سوی مقام معظم رهبری، نیازمند طراحی و تدوین شاخص‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی" است.
کتابچه حاضر گردآوری از مولفه‌ها، ابعاد و شاخصه‌هایی است که بر اساس رهنمودهای امامین انقلاب، امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(حفظه الله)، تبیین شده است و به دنبال آن هستیم که شاخصه‌های مجلس تراز انقلاب اسلامی در سه گستره “ نماینده تراز انقلاب اسلامی”، " کمیسیون تراز انقلاب اسلامی" و "مجلس تراز انقلاب اسلامی".
امید است در سایه الطاف الهی، و ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) بتوانیم برای تحقق اولویت‌های چهارگانه تحولی مجلس یازدهم شامل هوشمندسازی، کارآمدسازی، مردمی‌سازی و شفاف‌سازی بتوانیم گامی موثر برای تحقق گفتمان و اهداف مجلس تراز انقلاب اسلامی برداریم.