فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. تصویب قوانین بر اساس شرع مقدس، آثار مطلوبی در جامعه به...


منتشر شده در 25 بهمن 1399
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس:
تصویب قوانین بر اساس شرع مقدس، آثار مطلوبی در جامعه به همراه دارد
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به اهمیت ریل گذاری درست قوانین در کشور، گفت: اصل حرکت کشور و ریل گذاری آن بر اساس قانون است به گونه ای که اگر قانون خوب و اسلامی تصویب شود، اثرات آن در جامعه ماندگار خواهد ماند.

 حجت الاسلام والمسلمین مهدی رجایی نیا در دیدار با آیت الله سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده، قانون کارشناسی شده و یا بر مبنای اسلام نباشد، آثار وضعی و نامطلوب آن در آینده، برای جامعه آشکار خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت های مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: این مرکز از حدود یک دهه قبل توسط ریاست قبلی مجلس تاسیس شده و فعالیت های خوبی را انجام داده است، در دوره جدید نیز شورای سیاست گذاری آن به ریاست آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، تشکیل شده است که می تواند باعث ایجاد ارتباط وسیع تر بین حوزه و مجلس شورای اسلامی شود.
دکتر رجایی نیا نقش آفرینی حوزه علمیه در بحث قوانین را بسیار مهم دانست و گفت: امید است حوزه های علمیه در دوره های جدید و با تشکیل شورای سیاستگذاری ، نقش آفرینی بیشتری در قوانین از منظر شرع، فقه و اسلام داشته باشد.
وی فعالیت در امر قانونگذاری را کاری سخت و سنگین دانست وگفت: امیدوارم به لطف خداوند، با استفاده از تجارب گذشته و برنامه های جدیدی که طراحی شده، این مرکز بتواند منشا اثرات مفید در کشور باشد.