فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. نشست بررسی قوانین مربوط به شهرداری ها و شهرسازی در مرکز...


منتشر شده در 29 بهمن 1399
نشست بررسی قوانین مربوط به شهرداری ها و شهرسازی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس
نشست بررسی قوانین مربوط به شهرداری ها و شهرسازی با هدف اصلاح قوانین مربوط به شهرسازی و معماری با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی رجایی نیا رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و دکتر علیرضا خاکی مدیرعامل سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و برخی دیگر از اساتید و کارشناسان، در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی، این نشست با هدف تبادل نظر پیرامون یکپارچی قوانین شهری برگزار و مسائل و مشکلات توسعه شهری بویژه توسعه بی رویه واحدهای آپارتمانی و از بین رفتن محلات ویلایی، به لحاظ قوانین و مقررات مربوطه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رجایی نیا رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی نیز برای همکاری با مسئولان شهری در حوزه تقنینی اعلام آمادگی کرد.
دکتر علیرضا خاکی مدیرعامل سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) طی سخنانی گفت: چند وجهی بودن شهرسازی و توسعه شهرها، چند متولی بودن مدیریت شهری، نبود مدیریت واحد، پایدار نبودن درآمدهای شهری جهت انجام و پیشبرد اهداف و وظایف شهرها از مشکلاتی است که امروزه با آن مواجه هستیم.
وی پیشنهاد داد: نیاز است مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی ساختار مدیریت شهری و طرح های جامع و تفصیلی و بررسی منابع موجود و نحوه درآمدها، در حوزه یکپارچه سازی قوانین و در صورت امکان تنقیح و اصلاح آنها، اقدام نماید.
دکتر خاکی همچنین گفت: ایجاد و نظارت درآمد پایدار و راهکارهای نزدیک شدن مدیریت شهری از طریق قوانین و مقررات کشوری، بسیار ضروری است.
همچنین اعضای جلسه بر تشکیل سریع تر کمیته مسکن و شهرسازی تاکید کردند.