فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. طرح مفتاح با هدف توسعه مشارکت فقهی – تقنینی توسط مرکز...


منتشر شده در 12 خرداد 1400
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خبر داد:
طرح مفتاح با هدف توسعه مشارکت فقهی – تقنینی توسط مرکز تحقیقات اسلامی مجلس اجرا می شود
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس از اجرای طرح مفتاح برای توسعه مشارکت نخبگان، اساتید، طلاب و دانشجویان در مباحث فقهی – تقنینی خبر داد و گفت: به منظور ادامه تعامل علمی پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی با مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، این مرکز طرح «مفتاح» را با هدف توسعه مشارکت جویی فقهی، تقنینی، اقتصادی حقوقی اجرا می نماید.

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی رجایی نیا درسخنانی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح، موضوعاتی از بین طرح ها و لوایح در دستور بررسی مجلس شورای اسلامی، جهت مطالعه و اظهارنظر ارائه می گردد و علاقمندان نیز نقطه نظرات خود را در چارچوب سوالات مشخص شده، به مرکز ارسال و در نهایت بعد از ارزیابی های نهایی، با حفظ حقوق مادی و معنوی افراد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برای اجرایی کردن این طرح، درگاه های مختلفی را تدارک دیده که از جمله آنها کانال رسمی مرکز در پیام رسان ایتا با آدرس " https://eitaa.com/joinchat/1021771898C48c711af96" می باشد.
دکتر رجایی نیا خاطرنشان کرد: "چگونگی ارزیابی محتوای طرح یا لایحه از منظر مطابقت، مغایرت و عدم مغایرت با موازین اسلامی و استنادات فقهی – حقوقی در این زمینه"، " پیشنهادات اصلاحی در خصوص رفع اشکالات مطرح شده"، "ایرادات ماهوی و شکلی و ...." از مواردی است که در طرح مفتاح از مخاطبان سوال شده است و در ادامه طرح ها و لوایح و موضوعات تقنینی دیگر نیز در قالب همین طرح در معرض استفاده پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس یادآورشد: طرح مفتاح این ظرفیت را برای نخبگان حوزه و دانشگاه جهت مشارکت در بررسی طرح ها و لوایح را فراهم خواهد کرد.
آخرین عناوین اخبار مرکزادامه ○○○