فارسی English العربیة
  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. برگزیدگان مرحله دوم طرح مفتاح مرکز تحقیقات اسلامی مجلس...


منتشر شده در 19 مهر 1400
برگزیدگان مرحله دوم طرح مفتاح مرکز تحقیقات اسلامی مجلس مشخص شدند
حجج اسلام والمسلمین رضوی خانکهدانی و رستمی وند، و محمد مهدی مرادی به ترتیب در بررسی طرح های «اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و مهریه» و مالیات بر عایدی سرمایه» برگزیدگان مرحله دوم اجرای طرح مفتاح مرکز تحقیقات اسلامی شدند.

 به گزارش روابط عمومی، در مرحله دوم طرح مفتاح، دو طرح «اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و مهریه» و طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» جهت اظهارنظر پژوهشگران معرفی شد که از بین نظرات دریافت شده در خصوص طرح «اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و مهریه» گزارش حجت السلام والمسلمین سید محمد هادی رضوی خانکهدانی و رضا رستمی وند بسیار عالی ارزیابی شد.
در خصوص طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» نیز، از بین نظرات دریافت شده، گزارش حجت السلام والمسلمین محمد مهدی مرادی به عنوان گزارش برتر انتخاب شد و مقرر گردید از برگزیدگان تقدیر بعمل آید.
طرح مفتاح در سال جاری به ابتکار مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برای توسعه مشارکت نخبگان، اساتید، طلاب و دانشجویان در مباحث فقهی – تقنینی اجرا شد، در قالب این طرح، موضوعاتی از بین طرح‌ها و لوایح در دستور بررسی مجلس شورای اسلامی، جهت مطالعه و اظهارنظر ارائه می‌گردد و علاقمندان نیز نقطه نظرات خود را در چارچوب سوالات مشخص شده، به مرکز ارسال و در نهایت بعد از ارزیابی‌های نهایی، با حفظ حقوق مادی و معنوی افراد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
گفتنی است طرح مفتاح ادامه دارد و بزودی فراخوان سومین مرحله این طرح اعلام می گردد.